murAman
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
murAman

crAzy DEvİL

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zico: "Alex, G.Saray maçını düşünmedi"

YazarMesaj
crazy devil
Admin
crazy devil

Zico: "Alex, G.Saray maçını düşünmedi" Empty
MesajKonu: Zico: "Alex, G.Saray maçını düşünmedi"   Zico: "Alex, G.Saray maçını düşünmedi" Icon_minitimePaz Kas. 25, 2007 4:09 pm

Zico: "Alex, G.Saray maçını düşünmedi" Zico12

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Ankaraspor'u 4-2 yendikleri maçta oyuncularının performansından genel olarak memnun olduğunu söyledi. Zico, maçtan sonra yaptığı açıklamada, karşılaşmada istediklerini yaptıklarını belirterek, "Maçın büyük kısmında oyunun hakimi bizdik. Fakat kimi bölümlerde oyunun kontrolünü yitirdiğimiz dönemler oldu. Skor avantajı yakaladığınız zaman maçı kazandığınızı düşünemezsiniz. Dikkatsizlik gösterince sıkıntı yaşarsınız. Biz bunu yaşadık fakat daha sonra oyuncu değişiklikleriyle bunu giderdik. Genel olarak oyuncularımın mücadelesinden memnunum" diye konuştu.

Oyuncuların uzun süredir birlikte oynamalarının kendilerinin avantajı olduğunu kaydeden Zico, şöyle devam etti: "Bu oyuncular belirli bir süredir birlikte oynuyorlar. Kendilerine dikkat ediyor ve ciddi çalışıyorlar. Hedeflerini biliyorlar. Kadromuz da geniş. Sakatlıklar yaşıyoruz ama kadromuz geniş olduğu için sıkıntı yaşamıyoruz. Şu anda geldiğimiz noktada bunlar avantajlarımız. 3 kulvarda da mücadele ediyorsunuz. Bunları da gücünüzün en yüksek düzeyinde yapmak zorundasınız. Sürekli yüksek performans göstermek zorundasınız. Sıkıntı çekeceğimiz noktalardan biri çok fazla maç oynuyor olmamız olabilir."

Zico, gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Alex'in Galatasaray maçını düşündüğünü sanmadığını, pozisyon gereği kart gördüğünü söyledi. Brezilyalı teknik adam, Kezman'ın iyi çalıştığını ve gelecek hafta ortalarında takımla birlikte çalışacak duruma gelebileceğini kaydetti.

"PELE İLE ARAMDA EN UFAK BİR SIKINTI YOK"
Zico, "Türkiye'ye gelen Pele'nin toplantısına neden gitmediniz? Aranızda bir sorun mu var?" biçimindeki soru üzerine şunları söyledi: "Daveti aldığımda mutlu oldum ama o anda söz verdiğim başka bir yer vardı. Pele ile burada birlikte olmaktan büyük mutluluk duyardım, fakat o gün antrenmanımızın geç bitmesi ve kimi işlerim olduğu için orada bulunamadım. Pele ile aramda en ufak bir sıkıntı yok, yalnızca çok fazla görüşmüyoruz. Birlikte fazla olmuyoruz. O Sao Paulo da, ben Rio'da yaşıyorum. Pele'ye karşı en ufak bir düşmanlığım yok, arkadaşız. Ben Brezilyalı olduğum için gurur duyuyorum. Böyle bir ülkeyi Pele gibi bir büyük insanla paylaştığım için gurur duyuyorum. Bence Brezilya futbolu Pele'den önce ve Pele'den sonradır. Pele'den sonra gelenlerin, buna ben de dahil olmak üzere, Pele'ye büyük bir şükran borcu vardı. Çünkü Pele sayesinde Brezilya herkes tarafından tanınır ve saygı duyulur bir ülke durumuna gelmiştir. Pele'ye her zaman saygı duyuyorum ama böyle diye her düşündüğüne katılmanız gerekmez. Fakat aramızda hiçbir sıkıntı yok."

"AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE ÜST TUR İÇİN 2 PUAN YETERLİ"
Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmak için 2 puan almalarının yeterli olacağını söyledi. Brezilyalı teknik adam, FC Inter'i deplasmanda yenmeleri durumunda grupta liderlik için avantaj elde edeceklerini belirterek, "Bir üst tura çıkmamız için 2 puan almamız gerekiyor. Eğer biz İtalya'da 3 puan alırsak, bizim için grup liderliği açsından ve bir üst tura çıkmak için büyük avantaj olacak. Fakat orada alacağımız beraberlikte de burada evimizde kendi kararımızı vereceğiz. Biz, Inter maçına 3 puan için çıkacağız. Galip gelen takım bir üst tura rahat bir biçimde çıkacak" diye konuştu.
Fenerbahçe, yarın akşam yapacağı antrenmanla FC Inter maçının hazırlıklarına başlayacak.

KARAMAN: "ÇOK ERKEN GELEN GOL, PLANLARIMIZI BOZDU"
Ankaraspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fenerbahçe ile aralarında oyuncu kalite farkı olduğunu söyledi. Karaman, karşılaşmada golü çok erken yediklerini ifade ederek, "3. dakikada çok erken gol yedik. Bu, planlarımızı bozdu. Oynadığımız takım da Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çok başarılı oynayan ve bireysel oyuncu kalitesi çok yüksek bir takım. Alex'in attığı 3 golde bunu gördük. Böyle takımlar karşısında erken gol yemeyeceksin. Fenerbahçe golü erken atmasaydı, çok zorlanırdı" dedi.

İkinci yarıda yaptığı değişikliklerin takıma olumlu yansıdığını anlatan Karaman, "2-1'i bulduktan sonra hücum gücümüzü yükseltecek bir oyuncumuz olasaydı belki sonuç değişirdi. 3. golü yedikten sonra oyun disiplininden tamamıyla koptuk" diye konuştu.

Karaman, maçtan sonra hastaneye kaldırılan Necati'nin, göğsüne dirsek yediğini kaydederek, "Önce kalple ilgili birşey dediler ama dirseği yiyince yere düştü. Sanırım fazla önemli birşey değil" dedi. Ankarasporlu futbolcu Necati'nin, kaburgasında kırık kuşkusuyla ambülansla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
http://www.muraman1.yetkin-forum.com

Zico: "Alex, G.Saray maçını düşünmedi"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» G.Saray ile Denizlispor'un 33. randevusu!