murAman
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
murAman

crAzy DEvİL

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Federer'den 'yarım dalya'

YazarMesaj
crazy devil
Admin
crazy devil

Federer'den 'yarım dalya' Empty
MesajKonu: Federer'den 'yarım dalya'   Federer'den 'yarım dalya' Icon_minitimeC.tesi Ekim 27, 2007 11:19 pm

Cincinnati Masters Tenis Turnuvası'nda mutlu sona Roger Federer ulaştı. Dünya klasmanının 1 numarası İsviçreli raket, finalde Birleşik Amerikalı James Blake'i 6-1 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek, kariyerinin 50. tek erkekler şampiyonluğunu kazandı.

65 dakika süren maç sonrası çok mutlu olduğunu söyleyen Federer, "Belki Lleyton’a karşı şans biraz yanımdaydı ama, benim için zorlu bir hafta oldu. Finalde de en iyi oyunlarımdan birini sergiledim. Benim için güzel bir turnuvaydı ve artık Amerika Açık için heyecanlanmaya başladım" dedi.

Kariyerinin ikinci Masters finalini oynayan ve Federer'e karşı 7. maçını da kaybeden dokuz numaralı seri başı Blake ise, rakibinin iyi oynadığını belirterek, "Federer'in karşısına çıkana kadar kendimi iyi hissediyordum. Ama 26 yaşında 50. şampiyonluğunu kazanmış birine karşı oynamak da kolay bir iş değil. Kendisini kutluyorum" diye konuştu.

Cincinnati'de kariyerinin 14. Masters serisi kupasını kazanan Roger Federer'in koleksiyonunda, 11 de Grand Slam şampiyonluğu bulunuyor.

Öte yandan İsviçreli raket, en genç yaşta 50. kupasını kazanan ilk 5. tenisçi arasına girmeyi başardı. Federer, 26 yaş 11 gün ile Pete Sampras'tan 5. sırayı devraldı.

EN GENÇ YAŞTA 50. KUPASINI KAZANANLAR

1- Bjorn Borg - 23 yıl 7 ay
2- Jimmy Connors - 23 yıl 11 ay
3- John McEnroe - 25 yıl 2 ay

4- Ivan Lendl - 25 yıl 7 ay

5- Roger Federer – 26 yıl 11 gün

6- Pete Sampras - 26 yıl 1 ay

TORONTO'DA HENİN GÜLDÜ

Toronto Cup'ta ise şampiyon Belçikalı Justine Henin oldu.

Finalde dünya klasmanının 3 numarası Sırp Jelena Jankovic ile karşılaşan dünya klasmanının 1 numarası Belçikalı raket rakibini 7-6 ve 7-5'lik setlerle mağlup etti.

Sezonun 6. kupasını kazanan 25 yaşındaki Henin, aynı zamanda 1.3 milyon dolarlık ödülün de sahibi oldu.
http://www.muraman1.yetkin-forum.com

Federer'den 'yarım dalya'
1 sayfadaki 1 sayfası