murAman
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
murAman

crAzy DEvİL

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vettel Schumacher'le birlikte yarışacak

YazarMesaj
crazy devil
Admin
crazy devil

Vettel Schumacher'le birlikte yarışacak Empty
MesajKonu: Vettel Schumacher'le birlikte yarışacak   Vettel Schumacher'le birlikte yarışacak Icon_minitimePerş. Kas. 01, 2007 5:53 pm

Formula 1'in en genç yıldızı Sebastian Vettel, bu yıl Wembley Stadyumu'nda gerçekleştirilecek olan The Race of Champions'ta (ROC) efsane pilot Michael Schumacher ile birlikte yarışacak.
Bu yıl Çin Grand Prix'de dördüncü olarak dikkatleri birkez daha üzerine çeken Scuderia Toro Rosso çaylağı, ROC mücadelesini büyük bir keyifle izlediğini belirterek, Aralık ayında Wembley'de koşulacak ve 80 bin kişinin izlemesi beklenen yarışta Schumacher'le birlikte mücadele edeceğini söyledi.
20 yaşındaki Vettel, "The Race of Champions yarışını her yıl televizyondan izliyorum. Hep, bir gün orada yarışmayı istiyordum" diye konuştu. Schumacher'in Formula 1'e adım attığı 1991 senesinde sadece 4 yaşında olan Vettel, "Benim de davet edilmiş olmam harika birşey. Gerçekten çok mutluyum. Almanya Takımı'nı Michael Schumacher ile birlikte temsil etmek büyük bir onur" dedi.
Bu arada 16 Aralık'taki yarış için Wembley pistine bin 800 ton asfalt dökülerek zeminin organizasyona hazır hale getiriliceği ifade edildi.
Şampiyonlar Şampiyonu'nu belirleyecek olan yarışta 18 pilot başa baş bir mücadele sergileyecek.
Organizasyon iki bölümden oluşuyor. Pilotlar önce kişisel olarak yarışırken The Nations Cup bölümünde pilotlar ülkeleri adına yarışmak için partnerleryile bir takım oluşturuyor.
Formula 1 pistlerinde daha önce Vettel'e karşı hiç yarışmamış olan Schumacher ise, genç pilotla birlikte mücadele etmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.
Schumacher, "Race of Champions için Sebastian'la birlikte yarışmayı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum" dedi. İtalya Nazionale Piloti'de bir vakıf yararına yapılan futbol maçında Vettel ile aynı takımda bulunduklarını belirten Schumacher, "Sonunda bir motor sporları organizasyonunda da aynı takımda mücadele edeceğiz" dedi.
The Race of Champions'a sadece F1, ralli, NASCAR, Le Mans 24 ve konuk listesindeki touring araçları davet ediliyor.
Bu sene yarışacaklar arasında şu isimler yer alıyor:
F1'de 7 kez şampiyon olan Michael Schumacher
Formula 1 yıldızı Jenson Button
World Touring Car Şampiyonu Andy Priaulx
Red Bull Racing pilotu David Coulthard
Scuderia Toro Rosso pilotu Sebastian Vettel
Champ Car'da 4 kez şampiyon olan Sébastien Bourdais
Le Mans pilotu Tom Kristensen
DTM'de 2 kez şampiyon olan Mattias Ekström
NASCAR şampiyonu Jimmie Johnson
X-Games'de 8 kez şampiyon olan Travis Pastrana
Dünya Ralli Şampiyonu Marcus Grönholm